Mogłoby się wydawać, że projektowanie wnętrz nie jest niczym trudnym, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli wszystko ma do siebie pasować, tworzyć spójność stylistyczną, to trzeba mieć na uwadze szereg istotnych kwestii. Wiedza i doświadczenie są niezwykle istotne. Ma je projektant wnętrz, dlatego w celu stworzenia wymarzonych czterech kątów warto skorzystać z jego usług. Można liczyć na to, że pomoże on uzyskać wystrój w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz?

Trendy wnętrzarskie cały czas się zmieniają. Niektóre powracają na przestrzeni lat. Niezmienne pozostało jednak zamiłowanie do natury i ekologii. Otaczanie się elementami wyposażenia wnętrz z przetworzonych materiałów jest modne od kilku sezonów. Za uniwersalną uznaje się przede wszystkim drewno. Wprowadza ono przytulność i pasuje do wszystkiego. Można śmiało sięgać także po inne naturalne materiały typu kamień, skóra, bawełna, len, wełna, juta, wiklina, bambus. Nie może zabraknąć oczywiście roślinności, najlepiej w wersji XX.

Ponownie modne stały się odcienie fioletu, które łączy się z kolorami ziemi. Mile widziane są ciepłe akcenty, które wprowadzają przytulność. Uniwersalne będą błękity, beże, granaty, brązy, zielenie. Króluje Trend urban jungle, to samo można powiedzieć o biofili. Należy wobec tego dążyć do stworzenia klimatu, który pozwoli poczuć się jak w prawdziwej dżungli. Istotna jest także multifunkcjonalność, znaczenie ma dopasowanie wystroju do stylu życia domowników. Stworzenie komfortowej przestrzeni do życia staje się priorytetem.

Jakie style wnętrzarskie są najmodniejsze tego roku?

Cały czas trwa moda na wnętrza urządzone w stylu retro. Można wobec tego śmiało sięgać po elementy wyposażenia nawiązujące do poprzednich dekad. Meble poddane renowacji lub specjalne postarzane to idealne rozwiązanie. Warto otaczać się przedmiotami z minionych epok. Ponownie modne stało się również lastryko, szczególnie w kuchniach i łazienkach. Można również zdecydować się na ponadczasowe wzory geometryczne. Pożądany jest także styl japandi i boho. Należy wobec tego postawić na proste formy, barwy ziemi, naturalne materiały, minimalizm. Świetnie sprawdzą się plecionki, łączenie różnych faktur. Przy projektowaniu wnętrz należy mieć na uwadze kulturę japońską.

Widać wyraźnie dominację obłych kształtów. Należy wobec tego pożegnać się z ostrymi krawędziami. Idealnie sprawdzą się między innymi kuliste lampy, zaokrąglone ściany, miękkie łuki. Obłości są pożądane także w dekoracja. Widać także powrót do lameli, przede wszystkim drewnianych. Idealnie nadają się do przyozdobienia ściany. Za ich pomocą można także wydzielić strefy w domowym zaciszu. Z najważniejszych trendów wnętrzarskich wymienić warto forest mirror. W celu uzyskania pożądanego efektu należy postawić na srebro, naturalne materiały o matowych powierzchniach, jasne barwy, mnogość luster, duże przeszklenia. Pomieszczenia mają być przestronne, dobrze doświetlone. Im więcej światła, tym lepiej.