RADIO MUZYKA FAKTY PODRÓŻE
Teksty piosenek Koncerty Kup muzykę

Ananke - rzymska bogini losu i przeznaczenia. Zespół Ananke powróci!


Nowa płyta pojawi się wiosną. A na razie pięć singli, które wydał do tej pory zespół Ananke.I teledysk do piosenki "Radio, ty i ja". I do zimowej piosenki " Tak niewiele"
Posłuchaj


Zespół Ananke powstał w 2000 roku. Spotykaliśmy się z Mirkiem Gilem www.mirekgil.com liderem zespołu Collage, setki razy wcześniej na różnych warszawskich imprezach. Ale dopiero spotkanie w osiedlowym sklepiku na Mokotowie, gdzie oboje mieszkamy, było początkiem Ananke.

Wydaliśmy lekki, ciepły singiel Radio, Ty i Ja. Bez firmy fonograficznej, bez promocji, dla przyjemności. Radia oszalały na punkcie tej piosenki, teledysk był grany wciąż w MTV. Postanowiliśmy wtedy, że od czasu do czasu będziemy wydawać jeden singiel, bez pośpiechu, bez napięć. Bo przecież każde z nas zajmuje się poza tym innymi sprawami i projektami. To jak taki otwarty związek, bez zazdrości. Gilu wydaje nie pierwszy już materiał solowy jako Mr.Gil, ma też własne studio. Ja kocham cały ten jazz, no i wyniosłam się prawie całkiem do Krakowa...

I tak zimą wydaliśmy piękne ”Tak niewiele”. Potem „Neony”. Przed następnym Bożym Narodzeniem „Jestem śniegiem”. I „Chmury i rzęsy”, to na Walentynki...A przed ostatnimi świętami „Już czas”. (Tak z irlandzka starałam się to zaśpiewać.) Zresztą święta są tak szczególnym czasem, że aż się chce stworzyć coś pięknego.
Teraz przymierzamy się nieśpiesznie do wydania całego albumu Ananke. Będą i nowe i istniejące już utwory, nagrane jeszcze raz.

To są moje ulubione piosenki. Kojace, ale i niepo -kojące. Jak życie, jak miłość, jak jej brak.

"Powiedz, kim właściwie jesteś

kiedy trzymasz mnie w ramionach..." tak zaczyna się jeden z utworów pt "Powiedz (cztery pory zmroku)"

To będzie płyta o miłości. Tylko i wyłącznie.
Bo na wszystko poza tym...szkoda czasu.

DYSKOGRAFIA - płyta SOMEONE, płyta LATITUDES..I nie tylko:)
Wizyta na Festiwalu jazzowym na Ukrainie
następne +
Ananke - rzymska bogini losu i przeznaczenia. Zespół Ananke powróci!


Radio Muzyka Fakty Podróże Codziennik Felietony Listy Galeria
Copyright © 2004 - 2019 Gosia Kościelniak & INTERIA.PL S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.